Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

ICON – nowoczesna metoda usuwania przebarwień

icon

ICON – nowoczesna metoda usuwania przebarwień

Inne

Białe plamy pojawiające się na zębach są problemem dla wielu Pacjentów. Najczęściej przyczyną ich pojawienia jest nadmiar fluoru w szkliwie lub wczesna faza rozwoju próchnicy. Do tej pory stosowano standardowe leczenie, jednakże pojawiła się nowa mniej inwazyjna metoda leczenia tych schorzeń. ICON czyli infiltracja płynną żywicą drobniejszych plam próchnicowch.

Jest to bezbolesna metoda leczenia, którą można przeprowadzić na jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Taki zabieg może wykonać lekarz, ale również higienistka stomatologiczna.

Jak działa preparat?

ICON – płynna żywica, jest wchłaniana przez miejsca zmienione chorobowo w uszkodzonym zębie, wypełniając je i blokując penetrację próchnicogennych kwasów. Wczesna próchnica może więc być szybko zatrzymana, przy jednoczesnym zachowaniu tkanek zęba. Z pełną estetyką i medycznymi korzyściami. Powietrze i woda uwięzione w zmianie próchnicowej mają niższy współczynnik załamania światła niż zdrowe twarde tkanki zęba. W ten sposób powstają nieestetyczne przebarwienia znane jako białe plamy.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg przebiega bardzo komfortowo, trwa około 20 minut i nie wymaga żadnego znieczulenia, a dodatkowym atutem jest też fakt, że szkliwo będzie również wzmocnione.

Metoda ICON polega na usunięcie z powierzchni zębów białych plam, jednakże próchnicowe ogniska na danym zębie nie mogą przekraczać 1/3 wysokości płytszej warstwy zębiny.

Zabieg rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia szczoteczką i pastą powierzchni zęba. Następnie aplikuje się żel, który ma za zadanie przygotować powierzchnię zęba. Czynność tę powtarza się kilkukrotnie, aż do momentu uzykania matowej i porowatej powierzchni. Następnie higienistka nakłada na ząb preparat ICON oparty na zaawansowanych żywicach kompozytowych. Preparat ten przedostaje się do zębiny blokując otwarte pory, co zapobiega przedostawaniu się kwasów kariogennych. Żywica ulega samoistnej absorbcji oraz infiltruje i wypełnia pory zmiany próchnicowej a następnie twardnieje. Zapobiega to dalszej penetracji zęba przez kwasy. Ostatnim etapem jest bardzo dokładne wypolerowanie powierzchni zęba.

Podsumowując: metoda ICON jest bardzo skutecznym i komfortowym rozwiązaniem, które nie tworzy konieczności zastosowania skomplikowanego leczenia oraz mechanicznej ingerencji w głębsze tkanki zębów. Mało inwazyjny charakter sprawia, że zabieg przebiega całkowicie bezboleśnie, a białe plamy zostają usunięte. Należy pamiętać, iż ICON sprawdza się jedynie przy mniejszych zmianach próchnicowych i przebarwieniach, poważniejsze zmiany dotykające uzębienia będą wymagały zastosowania klasycznych sposobów leczenia.

Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ