Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

EMS – Make Me Smile. Profesjonalna Higienizacja

beautiful smile with white teeth

EMS – Make Me Smile. Profesjonalna Higienizacja

Inne

Pacjenci kochają Airflow Prophylaxis Master.

Innowacja wprowadzona przez firmę EMS do systemu GBT – Guided Biofilm Therapy to najlepsze rozwiązanie w zapobieganiu chorobom przyzębia oraz próchnicy. Najwyższym i najważniejszym celem jest bezbolesne leczenie „NO PAIN”. Piasek wykorzystywany w EMS – Airflow PLUS na bazie erytrytolu ma szerokie zastosowanie kliniczne. Stosowany jest zarówno do czyszczenia zębów powyżej linii dziąseł jak i poniżej. Czyszczenie w obrębie mostów i implantów jest już bezbolesnym doświadczeniem dla pacjenta i stanowi gwarancję utrzymania zdrowego przyzębia. Jest to praktyka bardziej ukierunkowana na profilaktykę, która zapewni mniej inwazyjne zabiegi w przyszłości a także lepsze wyniki niechirurgicznego leczenia przyzębia.

Protokół GBT – Guided Biofilm Therapy – co to jest?

GBT – protokół potwierdzony naukowo. Zmniejsza ryzyko próchnicy, zapalenia dziąseł i przyzębia. Wyróżniamy osiem etapów GBT, które gwarantują trwałe zdrowie jamy ustnej pacjentów. Pierwszy etap to ocena i kontrola infekcji, kolejny to wybarwianie płytki nazębnej. Uwidaczniamy biofilm w jamie ustnej, który jest aż w 95% powodem wszelkich problemów z zębami oraz przyzębiem. Trzeci etap to motywacja, czyli podkreślenie wagi profilaktyki higieny jamy ustnej na poziomie higieny domowej np.: stosowanie nici dentystycznych, szczoteczek do czyszczenia powierzchni międzyzębowych, w których często zalega jedzenie. Czwarty i piąty etap protokołu GBT to piaskowanie z technologią Airflow, czyli najmniej inwazyjne i bezbolesne czyszczenie zębów, na poziomie nad i poddziąsłowym a nawet w głębokich kieszeniach dziąsłowych do 9 mm. Zastosowanie piasku jest właściwie wszechstronne. Do stosowania nad i poddziąsłowo, na odsłoniętej zębinie. W furkacjach korzeni, międzyzębowo, na zębach mlecznych, przy zamkach ortodontycznych. Język i podniebienie, w zgłębieniach i bruzdach, przed założeniem wypełnienia. W protetyce oraz wokół implantów. Szósty poziom to usunięcie kamienia nad i poddziąsłowego za pomocą oryginalnej technologii PIEZON – NO PAIN. Ostatnie dwie pozycje to kontrola i plan wizyt. Upewnienie się, że wszystkie powierzchnie, wszystkich zębów są pozbawione osadów oraz kamienia. Następnie wspólne planowanie przez Higienistkę Stomatologiczną i Pacjenta kolejnych wizyt w zależności od potrzeby klinicznej.

IMG 20221004 WA00120

Wybarwianie płytki nazębnej.

Ocena płytki nazębnej wybarwionej za pomocą żelu GC TriPlaque ID pokazuje obszary zębów, które pozostają często niedomyte w higienizacji domowej. Tylko wtedy gdy biofilm jest widoczny może zostać całkowicie usunięty. Biofilm jest ledwie widoczny gołym okiem. Gąbeczka wybarwiająca EMS Biofilm Discloser uwidacznia obecność wczesnego ale i też dojrzałego biofilmu. Usunięcie płytki nazębnej pozwala nawet na zauważenie wczesnego stadium próchnicy zębów. W przypadku pojawienia się koloru jasno-niebieskiego mamy tu do czynienia z płytką nazębną, która wytwarza kwas, który może powodować demineralizację szkliwa i białe plamy na zębach. Badania wskazują, że biofilm – szkodliwe bakterie – które przenikają do organizmu przez dziąsła mają znaczenie w przypadku chorób serca, Alzheimera, cukrzycy, Parkinsona, raka trzustki i wiele innych chorób zagrażających życiu. Nie należy więc bagatelizować chorób zębów jakim jest próchnica i stanów zapalnych przyzębia.

Usuwanie kamienia przy pomocy ręcznych narzędzi może być bolesne, polerowanie przy pomocy gumek i past polerskich zabiera dużo czasu. Część obszarów na powierzchniach zębów jest niedostępna lub trudnodostępna i tym samym podczas polerowania dziąsła są narażone na podrażnienia. Terapia GBT minimalizuje używanie instrumentów ręcznych a piasek Airflow jest najmniej inwazyjny w przypadku wszystkich tkanek zęba: szkliwa, zębiny, cementu i dziąseł. Zwiększenie świadomości pacjenta w połączeniu domowej i profesjonalnej higieny jamy ustnej jest kluczem protokołu. „Nigdy więcej bólu” – regularna opieka stomatologiczna gwarantuje dobry, ogólny stan zdrowia.

Zespół Mio-dent.

Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ