Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Implantologia

implanty zębowe poznań

Ubytki w jamie ustnej bardzo często są ignorowane przez wielu Pacjentów. Powszechnie uważa się, że brak jednego zęba nie wpłynie negatywnie na ich życie. Jest to błędne myślenie, a jeden ubytek może doprowadzić do pojawienia się kolejnych.

Ignorowanie braków w naszym uzębieniu może prowadzić do licznych dolegliwości. Najczęściej występującą jest osłabienie zębów znajdujących się przy luce. Tracą one swoje podparcie, co prowadzi do rozchwiania i osłabia osadzenie w kości.

W luce po zębie łatwiej zbierają się resztki spożywanych posiłków. Powoduje to powstawanie warunków sprzyjających powstawaniu próchnicy. Ta zaś, jeżeli nie będzie w porę leczona, może przenieść się na sąsiednie zęby, a z nich jeszcze dalej.

Rzadziej braki w uzębieniu mogą prowadzić do bólów głowy i zmian w mięśniach twarzy. Instynktownie będziemy żuć tą stroną, na której mamy więcej zębów, co prowadzi do nierównomiernego ich zużycia.

Nie możemy też zapomnieć o pewności siebie i dobrym samopoczuciu. Braki w uzębieniu, szczególnie gdy występują w przednich zębach, powstrzymują nas od uśmiechania się. Zmniejsza to naszą pewność siebie, utrudnia kontakt z innymi, a także osłabia nasz nastrój.

Jak wyglądają implanty zębowe?

Pacjenci często zastanawiają się jak wyglądają implanty zębowe. Czym one są? To niewielkie śruby zrobione z tytanu. Po wszczepieniu są jednak w zasadzie niewidoczne, ponieważ większa część implantu znajduje się w kości.

Czy w takim razie implanty zębowe to tzw. sztuczne zęby? Zdecydowanie nie. Implanty zębowe zastępują usunięty korzeń zęba. Są tym, co trzyma odbudowę protetyczną we właściwym miejscu po pełnej ekstrakcji (czyli gdy zostanie usunięty ząb protetyczną.

Taką protezę wykonuje się z metalu, ceramiki lub porcelany, która z wyglądu nie różni się od naturalnych zębów (z wyjątkiem korony metalowej).

Bardzo ciekawą cechą implantu i korony jest to, że w pełni zastępują utracony ząb. Nie chodzi jedynie o łatwość przeżuwania, ale przede wszystkim o oddziaływanie na kość. Gdy nie jest ona stymulowana (a ma to miejsce przy braku zęba albo stosowaniu nakładanych protez) zaczyna zanikać.

Implant całkowicie zastępuje korzeń, a proteza sam ząb. Oznacza to, że w czasie przeżuwania, mówienia i kość jest należycie stymulowana.

Ile kosztują implanty zębowe?

Ceny leczenia implantologicznego ustalane są w trakcie wizyty konsultacyjnej, podczas której po odpowiednio przeprowadzonej diagnostyce ustala się indywidualny plan leczenia.

Ulotka Stambul 1 page 0001

Ulotka Stambul 1 page 0002

Cennik

Konsultacja implantologiczna
200 PLN
Metoda Socket shield
1000 PLN
Odbudowa kości metarialem kosciozastepczym
Wycena indywidualna
Odsłonięcie implantu, założenie śruby gojacej
400 PLN
Podniesienie dna zatoki szczękowej metoda otwarta
3000 - 3500 PLN
Podniesienie dna zatoki szczękowej metoda zamknieta
1500 PLN
Wszczepienie implantu część chirurgiczna
3500 PLN
Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ