Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Higienizacja

higienizacja

Kluczową rolę w zachowaniu zdrowych i pięknych zębów i dziąseł odgrywa odpowiednia higienizacja i profilaktyka jamy ustnej. Zapobiega ona pojawieniu się próchnicy, paradontozy oraz innych chorób przyzębia i jamy ustnej. Działania profilaktyczne obejmują przede wszystkim profilaktykę fluorkową. Może obejmować zarówno dorosłych jak i dzieci. Głównym jej celem jest zmniejszenie podatności tkanek zęba na próchnicę. U dzieci i młodzieży stosowany w celu prawidłowej mineralizacji zęba i zabezpieczenia zębów przed próchnicą i ewentualnym rozwojem oraz leczenia próchnicy początkowej. U dorosłych natomiast w celu zahamowania wzrostu płytki bakteryjnej i zabezpieczenia zębów przed nadwrażliwością. Szczotkowanie zębów, płukanie specjalnymi płynami, używanie nici dentystycznych oraz codzienne dostarczanie organizmowi wapnia i fluoru to codzienna profilaktyka. Fluor jest zawarty w produktach spożywczych takich jak orzechy, tran, ryby, owoce morza, groch, szpinak, sałata, marchew, herbata, czekolada.
Kolejna kwestia to profilaktyka w gabinecie stomatologicznym. W ramach zabiegów profilaktycznych przeprowadzane są następujące zabiegi:

  • Piaskowanie, czyli usuwanie osadu,
  • Skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego,
  • Lakierowanie,
  • Lakowanie.

Piaskowanie

Piaskowanie polega na usuwaniu osadu i przebarwień mieszaniną wody i powietrza z dwuwęglanem sodu. „Piasek” wyrzucany jest pod wysokim ciśnieniem i jest najskuteczniejszym sposobem usuwania różnego typu przebarwień szkliwa. Jest to zabieg bezbolesny i przywraca naturalny kolor zębów. Często po wykonaniu zabiegu zęby są jaśniejsze nawet o kilka tonów.
W naszym gabinecie używamy produktów marki EMS Air-Flow, które delikatnie usuwają osady i przebarwienia z dużym komfortem dla Pacjenta. Regularne zabiegi piaskowania zaleca się w przypadku osób palących, spożywających duże ilości kawy i herbaty. Idealne rozwiązanie dla oczyszczenia zębów stłoczonych oraz poddawanych zabiegom ortodontycznym. Zabieg można wykonywać nawet przy nadwrażliwości zębów i w trakcie leczenia periodontologicznego, po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Skaling

Skaling polega na usuwaniu gromadzącego się kamienia nazębnego, który głównie zbiera się w okolicach szyjek zębowych, na powierzchniach językowych dolnych zębów oraz policzkowych górnych trzonowców, za pomocą ultradźwięków. Zabieg ten nie niszczy szkliwa i nie wywołuje bólu. W przypadku odsłoniętych szyjek zębowych czy stanu zapalnego dziąseł można zastosować znieczulenie miejscowe.
Kamień nazębny jest zmineralizowaną, twardą płytką, w skład której wchodzą bakterie, związki wapnia i fosforu, resztki pożywienia i substancje zawarte w ślinie. Zaawansowany kamień przybiera ciemniejszy kolor. Skaling zapobiega chorobom przyzębia oraz likwiduje przykry zapach z ust, który wynika z działań bakterii zgromadzonych w kamieniu. Nieusuwany na bieżąco może stanowić duże zagrożenie dla zdrowia naszych zębów. Sprzyja bowiem rozwojowi próchnicy a z czasem powoduje krwawienie i choroby dziąseł. Najpoważniejszą chorobą w konsekwencji nie usuwania kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego jest paradontoza.

Lakierowanie

Lakierowanie zębów to jeden ze sposobów fluoryzacji. Jest to zabieg polegający na pokryciu szkliwa preparatem zawierającym związki fluoru. Zabieg jest szybki, bezbolesny i bezpieczny. Może być wykonywany w profilaktyce higieny jamy ustnej zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. W przypadku osób dorosłych przed wykonaniem lakierowania zaleca się wykonanie skalingu i piaskowania. U dzieci lakiery fluorowe to doskonałe rozwiązanie na zabezpieczenie szkliwa przed próchnicą. W dbaniu o uśmiech ważna jest regularność, dlatego też lakierowanie zębów powinno być powtarzane od dwóch do czterech razy w roku, w zależności od wskazań i stosowanych dawek fluoru.

Lakowanie

Lakowanie zębów to zabieg, który polega na pokryciu specjalnym lakierem, na bazie żywicy tzw. Lakiem szczelinowym, powierzchni żujących zębów. Ma na celu zabezpieczenie ich przed próchnicą. Wykonywany jest zarówno u dzieci, na zębach mlecznych, jak i dorosłych, na zębach stałych. Powierzchnie zębów trzonowych, czyli szóstek, siódemek i ósemek, mają sporo bruzd, w które po każdym posiłku, zalegają chorobotwórcze bakterie. Lakowanie zębów zabezpiecza je oraz ułatwia czyszczenie. Zabieg jest szybki i bezbolesny.

ICON

Icon inaczej zabieg infiltracji płynną żywicą. Jest to innowacyjny płyn, który wnika w mikroporowatości zdemineralizowanego szkliwa, zamyka je i tworzy barierę odporną na działanie bakterii. Jest to rewelacyjny sposób na usunięcie białych plam z zębów.
Infiltracja to leczenie nieinwazyjne. Nie prowadzi do utraty zdrowej struktury szkliwa. Tą innowacyjną metodę można zastosować przy zabiegach w obrębie zębów przednich, gdzie wygląd odgrywa ważną role, jak i w obszarach trudno dostępnych – pomiędzy zębami, które są zagrożone zmianami próchnicowymi. Leczenie za pomocą ICON pozwala na bezbolesne i skuteczne zabezpieczenie i zamaskowanie białych plam na zębach. Jest szybkie a pożądany efekt estetyczny i leczniczy, wymaga tylko jednej wizyty w gabinecie.

Cennik

Fluoryzacja
150 PLN
ICON - 1 ząb
200 PLN
Instruktaż higieny
100 PLN
Lakowanie bruzd - 1 ząb
150 PLN
Pakiet higienizacyjny (skaling, piaskowanie, fluoryzacja oraz instrukraż jamy ustnej)
390 PLN
Piaskowanie
200 PLN
Skaling
200 PLN
Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ