Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Diagnostyka obrazowa

diagnostyka obrazowa

Zaawansowana diagnostyka obrazowa stała się niezastąpionym elementem leczenia stomatologicznego. Pozwala na wczesne wykrycie różnego typu zmian chorobowych, jest kluczowa w przygotowaniu strategii i w kontroli efektów leczenia oraz profilaktyce.

Co to jest diagnostyka obrazowa?

Jest to niezwykle istotna dziedzina nowoczesnej medycyny, która poprzez wykonanie badań obrazowych, pomaga zdiagnozować stany chorobowe jamy ustnej. W naszym gabinecie wykonujemy cztery rodzaje tego typu badań:

  • Zdjęcie punktowe zęba

Najczęściej wykonywany typ zdjęcia. Wyróżnia się wysoką rozdzielczością, dzięki czemu z dużą dokładnością ukazuje wybrane zęby, a dokładnie ich korony, korzenie i okoliczne tkanki twarde. Podnosi skuteczność leczenia w zabiegach leczenia próchnicy, chirurgicznych i endodontycznych.

  • Zdjęcie pantomograficzne

Daje możliwość przyjrzenia się zębom w szerokim zakresie – od zatok szczękowych aż po gałęzie i trzon żuchwy. Ukazuje również zęby zatrzymane, nadliczbowe oraz zawiązki zębów niewyrżniętych. Zazwyczaj jest wykonywane na początku każdego kompleksowego leczenia stomatologicznego. Szczególnie pomocne okazuje się w leczeniu chorób przyzębia.

  • Zdjęcie cefalometryczne

Pozwala zbadać boczną część czaszki, obrazując struktury kostne, tkanki miękkie i zatoki przynosowe. Wykonywane jest przede wszystkim w ortodoncji – diagnostyce wad zgryzu i planowaniu strategii leczenia. Dokumentuje stan przed zastosowaniem aparatu ortodontycznego i po jego zdjęciu.

  • Tomografia zębów

Komputerowe badanie tomograficzne CBCT przedstawia dokładny, trójwymiarowy obraz zębów i zatok, dzięki czemu każdy zabieg może być precyzyjnie zaplanowany. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu kanałowym, implantologicznym, chirurgicznym, periodontologicznym, ortodontycznym oraz w diagnostyce chorób stawu skroniowo-żuchwowego i zatok przynosowych. Tomografia zębów jest chętnie stosowana również ze względu na niższą dawkę promieni rentgenowskich niż w przypadku klasycznego RTG zęba.

RTG zębów

Rentgenodiagnostyka jest niezbędnym elementem każdej diagnozy stomatologicznej. RTG zębów, potocznie nazywane prześwietleniem zębów, jest badaniem bezbolesnym i szybkim. Polega na wykorzystaniu promieniowania rentgenowskiego, dlatego wykonywane jest jedynie zgodnie z zaleceniem lekarza. W celu zminimalizowania wpływu promieniowania, przed wykonaniem zdjęcia Pacjent otrzymuje do założenia specjalny fartuch.

Przeciwwskazaniem do poddania się tego rodzaju diagnostyce obrazowej jest ciąża w każdej jej fazie. Ponadto RTG zębów nie wykonuje się również w przypadku dzieci poniżej piątego roku życia.

W naszym gabinecie do wykonywania diagnostyki obrazowej wykorzystujemy specjalistyczne, nowoczesne urządzenia, które pozwalają naszym lekarzom na precyzyjne i skuteczne zaplanowanie i przeprowadzenie różnego rodzaju zabiegów.

Cennik

Pakiet MIO (cefalo + panorama + stawy)
250 PLN
Pakiet ORTO (cefalo + panorama)
180 PLN
Tomografia 1 zęba (endo)
100 PLN
Tomografia szczęka + żuchwa
300 PLN
Tomografia szczęka lub żuchwa
200 PLN
Zdjęcie cefalometryczne
100 PLN
Zdjęcie panoramiczne
100 PLN
Zdjęcie stawów skroniowo-żuchwowych
100 PLN
Zapis zdjęcia RTG na nośnik USB
20 PLN
Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ