Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Profilaktyka stomatologiczna

profilaktyka stomatologiczna poznań

Profilaktyka stomatologiczna zajmuje się zapobieganiem chorobom przyzębia i zębów. Ma duże znaczenie w przeciwdziałaniu rozwoju próchnicy oraz schorzeniom dziąseł i przyzębia, takich jak paradontoza. W naszym gabinecie w ramach profilaktyki stomatologicznej wykonujemy różnego rodzaju zabiegi, które mają na celu dokładnie oczyścić powierzchnię zębów z kamienia, osadów i przebarwień, wzmocnić je oraz zatrzymać pierwsze oznaki chorób zębów i przyzębia.

Higiena jamy ustnej pozwala na zachowanie zdrowych zębów przez długie lata. Wymaga jednak systematyczności i dyscypliny. To nie tylko szczotkowanie i nitkowanie zębów w domu, ale również regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Jedynie lekarz, przy użyciu specjalistycznych narzędzi, jest w stanie zauważyć pierwsze, niepokojące zmiany na zębach i zawczasu, skutecznie przeciwdziałać rozwojowi choroby.

Profilaktyka stomatologiczna pozwala zatem uniknąć mocno inwazyjnych, długotrwałych zabiegów. Działa w trzech obszarach – wzmacnia zęby, przeciwdziała chorobom oraz poprawia ich zewnętrzny wygląd. W jej ramach w naszym gabinecie wykonujemy następujące zabiegi:

Skaling
To zabieg usuwania kamienia nazębnego – zarówno tego naddziąsłowego, jak i poddziąsłowego. Wykonywany jest przy użyciu skalera ultradźwiękowego, który nie powoduje podrażnień szkliwa. Jest zazwyczaj bezbolesny, ale na życzenie Pacjenta możemy zastosować znieczulenie miejscowe.

Piaskowanie zębów
Zabieg polega na rozpylaniu pod ciśnieniem cienkiego strumienia mieszanki wody, powietrza i piasku, który usuwa miękki osad nazębny i przebarwienia, np. te od kawy, wina lub palenia papierosów.

Piaskowanie zębów jest niezwykle dokładne, dociera nawet w najbardziej niedostępne miejsca. Ponadto jest bezpieczne i bezbolesne. Stosowane jest zazwyczaj jako uzupełnienie skalingu.

Fluoryzacja zębów
Nazywana również lakierowaniem zębów. Przeprowadzana jako wzmocnienie szkliwa po wykonaniu zabiegów skalingu i piaskowania. Polega na powlekaniu zębów warstwą preparatu o dużej zawartości fluoru. Zabieg fluoryzacji zapobiega rozwojowi próchnicy i nadwrażliwości zębów, jest całkowicie bezbolesny.

Po higienizacji zębów wykonujemy w naszym gabinecie profesjonalny instruktaż higieny jamy ustnej, który obejmuje dobór właściwej szczoteczki, naukę prawidłowego szczotkowania zębów w warunkach domowych oraz indywidualne zalecenia dietetyczne. Wszystko po to, aby efekty zabiegów stomatologii zachowawczej mogły być zachowane jak najdłużej.

Badanie kontrolne jamy ustnej zalecamy wykonywać średnio co pół roku. Dzięki temu możliwe będzie szybkie zdiagnozowanie patologicznych zmian w obrębie uzębienia, dziąseł i błony śluzowej.

Profilaktyka stomatologiczna to działanie w myśl zasady – lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W naszym gabinecie oferujemy pełen zakres zabiegów profilaktycznych. Każdy z nich przeprowadzamy z najwyższą precyzją i starannością. Kamień nazębny, osad i przebarwienie usuwane są przy użyciu nowoczesnych urządzeń medycznych i rozwiązań stomatologicznych.

Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ