Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Stomatologia dziecięca

stomatolog dziecięcy poznań

Strach przed gabinetem stomatologicznym jest mocno zakorzeniony w naszej świadomości. Bardzo często jest on wywołany obawami naszych dziadków, rodziców, czy naszymi wspomnieniami z czasów, gdy zabiegi stomatologiczne były nieprzyjemne. Dzisiaj jednak technologia poszła do przodu. Coraz mniej dorosłych boi się wizyt u dentysty, a stomatologia dziecięca może sprawić, że nowe pokolenie nie będzie miało żadnych obaw.

Stomatolog Dziecięcy – czym się zajmuje?

Stomatolog dziecięcy dba o zęby małych Pacjentów, ale też oswaja ich z gabinetem stomatologicznym. W tym celu rodzice umawiają swoje dziecko na wizytę adaptacyjną. Te spotkania odbywają się w towarzystwie rodzica i nigdy nie łączą się z żadnym zabiegiem.

W czasie wizyty dentysta wytłumaczy małemu Pacjentowi jak powinien dbać o zęby. Przeprowadzi badanie kontrolne i zademonstruje działanie dostępnych narzędzi stomatologicznych. Wszystko w luźnej i przyjaznej atmosferze. Wizyta ma być przyjemna i edukacyjna.

Mali Pacjenci powinni z niej wyjść potrzebna jest współpraca rodziców. Niestety wielu wypadkach strach przed stomatologiem zaczyna się w domu. Idąc do gabinetu należy unikać Dziecko z natury nie boi się dentysty i wspólnymi siłami możemy

Lakowanie zębów

Stomatologia dziecięca oferuje jeszcze jeden zabieg – lakowanie zębów. Polega on na pokryciu powierzchni żującej zębów specjalnym materiałem – lakiem szczelinowym.

Utrudni też osadzanie się osadu i kamienia nazębnego, a tym samym uchroni dziecko przed próchnicą. Po oczyszczeniu system łączący. Po warstwę płynnego laku, którą osusza się specjalną lampą.

Może się zdarzyć sytuacja, że trzeba będzie usunąć któryś z zębów mlecznych. Obecnie wiele pokarmów jest mocno przetworzonych i wypełnionych cukrem. Ten zaś jest idealną pożywką dla bakterii wywołujących próchnicę.

Te rozwijają się i uszkadzają zęby mleczne, a w skrajnych przypadkach chore zęby trzeba usunąć. Rozwojowi próchnicy sprzyja również niewłaściwa higiena jamy ustnej.

Cennik

Badanie jamy ustnej
100 PLN
Impregnacja zębów mlecznych - 1 ząb
50 PLN
Impregnacja zębów mlecznych - cały łuk
100 PLN
Korona stalowa na ząb mleczny
380 PLN
Opatrunek leczniczy w zębie mlecznym
150 PLN
Pakiet dziecięcy (oczyszczanie i fluoryzacja zębów)
250 PLN
Trepanacja komory (otwarcie zęba mlecznego)
150 PLN
Usunięcie zęba mlecznego
200 PLN
Wizyta adaptacyjna
100 PLN
Wizyta kontrolna
100 PLN
Wypełnienie zęba mlecznego
200 PLN
Wypełnienie światłoutwardzalne, kolorowe
250 PLN
Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ