Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Piękny uśmiech na wiosnę!

piekny usmiech na wiosne min

Piękny uśmiech na wiosnę!

Stomatologia zachowawcza

Kluczową rolę w zachowaniu zdrowych, pięknych zębów i dziąseł odgrywa higienizacja i profilaktyka jamy ustnej. Zapobiega pojawieniu się próchnicy, paradontozy i innych chorób przyzębia i jamy ustnej.

Działania profilaktyczne obejmują przede wszystkim profilaktykę fluorkową, która może obejmować zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Siła fluoru

Chodzi o zmniejszenie podatności tkanek zęba na próchnicę. U dzieci i młodzieży fluor stosowany jest w celu prawidłowej mineralizacji zęba, zabezpieczenia zębów przed próchnicą i leczenia próchnicy początkowej. A u dorosłych w celu zahamowania wzrostu płytki bakteryjnej i zabezpieczenia zębów przed nadwrażliwością. Szczotkowanie zębów, płukanie specjalnymi płynami, używanie nici dentystycznych oraz codzienne dostarczanie organizmowi wapnia i fluoru to profilaktyka. Fluor jest zawarty w produktach, jak orzechy, tran, ryby, owoce morza, groch, szpinak, sałata, marchew, herbata, czekolada. Kolejna kwestia to profilaktyka w gabinecie stomatologicznym. W ramach zabiegów profilaktycznych przeprowadzane są:

  •  Piaskowanie (usuwanie osadu),
  • Skaling (usuwanie kamienia nazębnego),
  • Lakierowanie,
  • Lakowanie.

Szczotkowanie zębów za pomocą pasty to najważniejszy element higieny. Gama produktów dostępnych na rynku to cały przekrój różnorodnych past z fluorem lub bez. Od past na nadwrażliwość, z witaminami, dla osób z chorobami przyzębia czy pacjentów ortodontycznych, ale również wybielających zęby.

Sposoby wybielania

Proponujemy pacjentom różne sposoby wybielania dopasowane do indywidualnych potrzeb i aktywności zawodowej. System wybielania zębów Gabinetowy dający natychmiastowy efekt białych zębów oraz System Gabinetowy połączony z nakładkowym domowym. Rekomendujemy używanie pasty wybielającej celem utrzymania długotrwałego efektu. Dodatkowo pasty te posiadają właściwości natychmiastowego znoszenia nadwrażliwości zębów. Zamykają kanaliki zębowe, w których są zakończenia nerwów i dzięki temu blokują ewentualną nadwrażliwość. Nadwrażliwość to krótki, ostry ból, który nie wynika z innych chorób w jamie ustnej, ale najczęściej z odsłoniętej zębiny przy ekspozycji na bodźce dotykowe, termiczne, chemiczne lub osmotyczne. Za zablokowanie mechanizmu powstawania nadwrażliwości odpowiadają składniki: arginina, aminokwas występujący naturalnie w ludzkim ciele, ma ładunek dodatni przy pH na poziomie 6,5-7,5, wodorowęglan – działający jako roztwór buforowy, węglan wapnia – stanowiący źródło wapnia. Aminokwas – arginina – jest metabolizowany przez bakterie i neutralizuje kwaśne PH w ustach, co również obniża ryzyko próchnicy nawet o 20%. Proponujemy konsultację z zespołem Higienistek Stomatologicznych, które przeprowadzą profesjonalny Instruktarz Higieny Jamy Ustnej, dopasowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dobiorą najlepszą pastę i szczoteczkę. Sprawdzą współczynnik płytki nazębnej i zarekomendują najlepsze rozwiązania, aby długo cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem. Przeprowadzą również pierwszą wizytę adaptacyjną najmłodszego pacjenta, wprowadzą go w świat przyjaznej stomatologii.

Krzemionka czyści

Jaki związek wybieli zęby? Nadtlenek wodoru odgrywa szczególną rolę w stomatologii. Procentowość tego związku w produkcie do wybielania, czy jest to pasta do zębów czy preparat do wybielana gabinetowego, zależy od jego rodzaju, przeznaczenia i sposobu stosowania. Nadtlenek wodoru usuwa przebarwienia z zewnętrznych i wewnętrznych warstw. Czysty nadtlenek wodoru jest w Europie i USA niedostępny. W sprzedaży są dostępne maksymalne stężenia roztworu na poziomie 70% przy spełnieniu warunków zgodnych z przepisami RID i ADR. Na przykład nadtlenek wodoru klasy spożywczej ma stężenie 35%, a większość domowych środków czyszczących jedynie 3-9%. Część dostępnych na rynku past rekomendowanych przez producentów jako pasty do wybielania, zawiera krzemionkę, która ma właściwości czyszczące. Usuwa ona przebarwienia powierzchniowe, znajdujące się na zewnętrznych warstwach zębów. Mają one właściwości ścierne, które przy dłuższym stosowaniu mogą uszkodzić szkliwo. Pasta zawierająca nadtlenek wodoru na pewno będzie lepszym rozwiązaniem. Natychmiastowy efekt białych zębów można uzyskać w gabinecie stomatologicznym. Większe stężenie związku spowoduje że plamy znikają szybciej, a kolor zęba zmieni się o kilka tonów. Produkty z nadtlenkiem wodoru stosowane zgodnie z zaleceniami producenta są bezpieczne i bardzo skuteczne. Nawet połknięcie małej ilości roztworu nie zaszkodzi zdrowiu, jednak już przy większym stężeniu należy zawsze przeczytać etykietę produktu oraz niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. W zależności od tego na czym nam zależy i jak szybko chcemy uzyskać śnieżnobiały uśmiech, będziemy korzystać z różnych rozwiązań, które należy skonsultować ze stomatologiem. To on najskuteczniej dobierze metodę wybielania

Zespół Mio Dent

Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ