Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Miniimplanty stomatologiczne

20220831 105345

Miniimplanty stomatologiczne

Implantologia Inne

Pacjenci trafiają do gabinetu stomatologicznego z różnych powodów. Zdrowe zęby, chęć posiadania pięknego uśmiechu, leczenie ortodontyczne, problemy z zaciskaniem czy zgrzytaniem zębów itp. to codzienność pracy w gabinecie. W stomatologii istnieje zasada HFA – health, function, aesthetic. Mimo, że oryginalna kolejność mówiąca o zdrowiu na pierwszym miejscu powinna pozostawać niezmienna, to jednak zdarza się, że Pacjenci kładą szczególny nacisk na jedną z części zasady HFA.

W obecnych czasach wraz z rozwojem poszczególnych dziedzin stomatologii, jesteśmy w stanie w satysfakcjonujący sposób pomóc coraz większej liczbie Pacjentów. Codziennością stały się już również implanty stomatologiczne stosowane w przypadku uzupełnienia braku pojedynczych zębów jak i całych łuków zębowych. Bariera finansowa która do niedawna stanowiła największy problem w przypadku implantologii jest już na szczęście coraz rzadziej brana pod uwagę. Obecnie problem leży w warunkach anatomicznych w jamie ustnej Pacjenta, czyli to, czy Pacjent posiada odpowiednią jakościowo i ilościowo kość która zapewni powodzenie samego zabiegu chirurgicznego jak i późniejszej odbudowy protetycznej.

Szczególną grupę stanowią Pacjenci którzy posiadają tak złe warunki anatomiczne, że wszczepienie klasycznych implantów wymagałoby licznych zabiegów uzupełnienia kości lub, w skrajnym wypadku jest po prostu nie możliwe. U tych Pacjentów często jedynym rozwiązaniem pozostaje ruchoma proteza całkowita, która przy skrajnie złych warunkach nie będzie odpowiednio utrzymywać się w jamie ustnej i wymagać od Pacjenta stosowania klejów do protez. I tutaj ponownie wracając do zasady HFA, często grupie tych Pacjentów najbardziej zależy na funkcji. Skrajna ruchomość protezy poza dyskomfortem psychicznym w kontaktach międzyludzkich jak chociażby ruchomość podczas mowy to tylko wierzchołek góry lodowej problemów z którymi borykają się Pacjenci z nazbyt ruchomą protezą. Czasem zwykły posiłek stanowi wyzwanie. U Pacjentów u których warunki anatomiczne nie pozwalają na zastosowanie konwencjonalnych implantów z pomocą przychodzą miniimplanty. Pozwalają one na poprawę utrzymania protezy całkowitej w jamie ustnej Pacjenta tak aby mógł normalnie funkcjonować, mówić, jeść itp. Znacznie mniejsza średnica niż w przypadku standardowych implantów pozwala na umieszczenie ich u Pacjentów bez dodatkowych zabiegów jak przeszczepy czy augmentacje kostne. Mimo, że Pacjent dalej funkcjonuje z protezą ruchomą to komfort Jego życia znacznie się poprawia.

Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ