Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Clear Aligner

clear aligner1 min

Clear Aligner

Stomatologia zachowawcza

Proste i białe zęby wielu osobom wydają się nieosiągalne. Istnieje przeświadczenie, że droga do uzyskania wymarzonego uśmiechu wymaga wielu wyrzeczeń, jest długotrwała i bardzo droga. A co, jeśli okaże się, że to już zamierzchłe czasy i uzyskanie efektu pięknego uśmiechu, jak z reklamy, nie musi być takie trudne?

Dzisiejsza stomatologia coraz częściej nie skupia się na poszczególnych zębach, ale na kompleksowym spojrzeniu na całą jamę ustną. Dzięki temu, po wyleczeniu próchnicy czy chorób przyzębia, można kontynuować terapię z zabiegami w zakresie ortodoncji, a także stomatologii estetycznej, co również nie musi oznaczać ciągnącego się latami leczenia. Mamy dostępne środki i możliwości do dużo szybszej i nieinwazyjnej metody prostowania zębów.
Clear Aligner to nowoczesny system leczenia ortodontycznego za pomocą nakładek, który nie ingeruje w codzienne funkcjonowanie. Pacjent otrzymuje zestaw trzech przezroczystych nakładek przeznaczonych na 4 tygodnie stosowania. Każdą z nich należy nosić około 20 godzin dziennie, ściągając je do jedzenia, picia oraz czyszczenia. Bardzo istotną kwestią jest wysoka estetyka, a także, w przeciwieństwie do standardowego leczenia ortodontycznego, brak dolegliwości bólowych. Nakładki zapewniają pacjentom wysoki komfort użytkowania, a pożądane efekty można uzyskać już po kilku miesiącach.
Proces leczenia jest dostosowywany do każdego przypadku, ustalany na podstawie wstępnej diagnozy oraz rozmowy z pacjentem. Podczas analizy lekarz stwierdza czy wada kwalifikuje się do leczenia metodą Clear Aligner. Przed rozpoczęciem przedstawiany jest pacjentowi plan leczenia, informacje o kosztach, czasie trwania terapii oraz efektach, jakie można uzyskać. Wszystko to ustalane jest indywidualnie dla każdej osoby, w zależności od sytuacji w jamie ustnej.

Po skorygowaniu wady, następuje ostatni etap – retencja. Niezwykle istotna faza leczenia, bez której może dojść do utraty osiągniętych efektów. To właśnie nakładki retencyjne, noszone sumiennie zapewniają utrzymanie zamierzonego rezultatu.

Wprowadzenie metody Clear Aliner do kompleksowej terapii, w połączeniu z innymi zabiegami leczniczymi oraz estetycznymi, zapewnią pacjentom nie tylko piękny uśmiech, ale również zdrowe i prawidłowe funkcjonowanie całej jamy ustnej.

Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ