Skontaktuj się z nami:

Pon - Pt: 08:00 - 20:00

Czy stomatologia musi kojarzyć się tylko z zębami? Nie, niekoniecznie!

masaz kobido

Czy stomatologia musi kojarzyć się tylko z zębami? Nie, niekoniecznie!

Inne

W naszym gabinecie oferujemy nie tylko zabiegi stomatologiczne, ale także profesjonalne usługi wykraczające poza ten zakres.  Jedną z niż jest masaż Kobido. Kto by pomyślał, że masaż w gabinecie stomatologicznym może się doskonale łączyć z innymi zabiegami.

Masaż Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie, bazuje on na tradycji medycyny chińskiej/japońskiej. Potocznie nazywany „niechirurgicznym liftingiem twarzy” nie jest to jednak jego najważniejsza zaleta.

Pęd i stres

W naszej codziennej pracy nie skupiamy się tylko na jego bezsprzecznych walorach wizualnych, ale przede wszystkim na terapeutycznym działaniu pod kątem problemów w okolicach stawów skroniowo-żuchwowych. Żyjemy w ciągłym pędzie  stresie, a to odbija się w znacznym stopniu na naszym organizmie. Z nerwów zaciskamy zęby, zgrzytamy. Bardzo często robimy to nieświadomie, np. w nocy. Takie sytuacje mogą doprowadzać nas do silnych bólów głowy, często niełączonych z owym zaciskaniem zębów. Ogromną liczbą technik manualnych, jakie w swoim wachlarzu prezentuje masaż Kobido, jesteśmy w stanie osiągnąć takie efekty zdrowotne, jak łagodzenie bólu głowy, zmniejszenie efektów bruksizmu, redukcja poziomu stresu czy rozluźnienie mięśni twarzy. Natomiast widoczne efekty estetyczne to podniesienie opadających policzków, ujędrniona skóra, zmniejszenie opuchlizny pod oczami i opuchlizny twarzy czy spłycenie zmarszczek mimicznych (np. bruzda nosowo wargowa).

Etapy masażu

Masaż Kobido składa się z kilku etapów i trwa od 60 do 90 minut. Pierwszym z nich jest masaż odcinka szyjnego  (tu pacjent pozostaje w pozycji siedzącej), następnie przystępuje się do masażu tkanek głębokich twarzy. W drugim etapie przechodzimy do części relaksacyjnej, w której wykorzystywane są naturalne bezzapachowe olejki. Częścią trzecią jest drenaż limfatyczny, wykonywany bardzo wolno. Kolejnym etapem jest lifting twarzy, w tym przypadku ruchy są bardziej energiczne. Ostatnim z etapów jest akupresura. Po masażu zalecany jest odpoczynek, nie należy wstawać gwałtownie. Najlepsze efekty osiąga się, angażując naszą pamięć mięśniową. Kluczem do dobrego wykonania masażu jest szybkość ruchów rąk. Zalecanym interwałem czasowym są trzy sesje, w niewielkim odstępie czasowym (około paru dni  między zabiegami), następnie dla utrzymania efektu, masaż wykonujemy raz w miesiącu. Nie ma znaczenia pora roku, masaż możemy wykonywać zimą, jak i latem. Najlepiej w godzinach popołudniowych bądź wieczornych.

Kiedy odczekać?

Przeciwwskazania do wykonywania masażu Kobido to botox (musimy odczekać minimum dwa tygodnie), kwas hialuronowy (czekamy minimum cztery tygodnie), nici z haczykami (minimum sześć miesięcy), nici bez haczyków (minimum trzy miesiące). Nie powinno wykonywać się masażu przed i trzy dni po mezoterapii. W przypadku zabiegów laserowych czekamy minimum miesiąc. Inne przeciwwskazania to ostre stany zapalne organizmu, wysokie nadciśnienie, ekstrakcja zębów, okołozębowe stany ropne czy wszczepienie implantów.  Zapraszam na zabiegi do NASZEGO GABINETU.

Karolina Janas

Tekst pierwotnie ukazał się w Sucholeskim Magazynie Mieszkańców Gminy (nr 2 luty 2023)

Skontaktuj się
Nie wiesz co Ci dolega? Chcesz umówić się na wizytę?
Napisz do nas a skontaktujemy się z Tobą!

    ZADZWOŃ LUB NAPISZ